Uroczystość naszego Patrona

ks. Wojciech Turek

W niedzielę 15 czerwca br. w naszej parafii odbyła się uroczystość odpustowa, ku czci św. Antoniego z Padwy poprzedzona dziewięciodniową nowenną. Sumę odpustową odprawił ks. Wojciech Turek i ks. Edmund Karwowski, który Bogu dziękował za 30 lat kapłaństwa, kaznodzieja odpustowym był ks. Wojciech Stefaniak – proboszcz z parafii pod wezwaniem Chrystusa Króla w Kolnie. Kaznodzieja zwrócił uwagę na współczesna rodzinę, która jest miejscem zrodzenia i wychowania przyszłych świętych na miarę św. Antoniego oraz przyszłych kapłanów, na których wszyscy czekamy. Do świątyni Ks. Wojciech był prowadzony przez dzieci komunijne w wieńcu, taki jest zwyczaj prowadzenia do ołtarza prymicjanta. Wieniec symbolizuje czystość nowego kapłana i Bożą łaskę. Neoprezbiter od 28 czerwca będzie nowym wikariuszem naszej parafii, dlatego młodzież przywitała Prymicjanta tym bardziej gorąco i radośnie składając kwiaty i śpiewając piosenkę – „echo” dotychczasowej pracy ks. Wojciecha w Stawiskach. Mszę odpustową poprzedził koncert artystyczny. Przyjechali do nas artyści z Gdańska i Wrocławia: Elżbieta Małgorzata Święczkowska-Mach – sopran, Jacek Szymański – tenor, Dariusz S. Wójcik – bas, Piotr Łukaszczyk – organy. Było bardzo podniośle a owacjom nie było końca. Koncert był preludium Muzycznych Dni Drozdowo – Łomża. Mamy nadzieję, że również Stawiski wpiszą się na stałe w mapę koncertową. Mszę odpustową zakończyła procesja eucharystyczna i błogosławieństwo wiernych przez nałożenie rąk Prymicjanta. Oczywiście na odpuście nie mogło zabraknąć kolorowych straganów z tradycyjnymi obwarzankami i korkowcami.
dsc_0809.jpg dsc_0816.jpg dsc_0818.jpg dsc_0834.jpg dsc_0837.jpg dsc_0846.jpg dsc_0855.jpg dsc_0859.jpg dsc_0860.jpg dsc_0866.jpg dsc_0889.jpg dsc_0898.jpg