W całym Kościele obchodzimy Wielki Piątek – czas, w którym wspominamy zbawczą Mękę i Śmierć Pana Jezusa. Szczególną cześć oddajemy krzyżowi.
Msza Wieczerzy Pańskiej
Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią ulicami Stawisk ponownie wyruszyła droga krzyżowa.
W dniach 3 – 5 kwietnia 2022r. odbyły się rekolekcje wielkopostne przygotowujące wspólnotę parafialną do świąt paschalnych. Rekolekcjonistą był o. prof. Paweł Warchoł OFMConv z Warszawy.
W trzecią niedzielę Wielkiego Postu gościł w naszej parafii chór SOLI DEO działający przy Parafii Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej w Rotmance k. Gdańska. Dyrygentem, od jego powstania w 2001r. jest Waldemar Bączyk.
Trwa napaść Putinowskiej Rosji na Ukrainę. Giną niewinni ludzie bombardowane są miasta i wioski. Agresor odgraża się wojną atomową, o której nie słyszał świat. Chwila jest poważna.
Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia upłynęły, jak zawsze, w radości, że Bóg się nam narodził w maleńkiej Dziecinie. Licznie zgromadzeni na Mszach św.
Przygotowania do przeżycia świąt Bożego Narodzenia dobiegają końca.
20 listopada 2021 roku dzieci z gminy i miasta Stawiski wybrali się do kina Planet Cinema w Ełku na film Marvel Studios "Eternals".
Światowy Dzień Ubogich – w Kościele katolickim święto obchodzone w XXXIII Niedzielę Zwykłą.
REKOLEKCJE BEATYFIKACJA33: propozycja formacyjna związana z beatyfikacją Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz siostry Elżbiety Róży Czackiej. We współpracy z Archidiecezją Warszawską oraz Komitetem Beatyfikacyjnym propo
Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwana Matki Boskiej Zielnej zgromadziła w kościele rolników, sadowników, ogrodników na dziękczynieniu za plony. Wierni do kościoła przynieśli bukiety zbóż, ziół i kwiatów.
W niedzielę 1 sierpnia przeżywaliśmy Odpust Matki Bożej Anielskiej. Kaznodzieją był ks. dr Bogusław Kulesza, który 25 lat posługuje w Italii, w diecezji Modena-Nonantoli. Ks.
W dniu 4 lipca 2021r. po raz kolejny w naszej świątyni miał miejsce koncert wokalno organowy w ramach XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2021r. Koncert zatytułowany był: „Dzieci Światłości”.
W niedzielę, 13 czerwca w naszej parafii odbył się odpust ku czci św. Antoniego z Padwy, głównego patrona parafii. Kaznodzieją był ks. dr hab. Przemysław Artemiuk, prof. UKSW w Warszawie. Mówca przybliżył na nowo sylwetkę św.
Jak co roku Uroczystość Bożego Ciała zgromadziła licznie wiernych w kościele w Stawiskach.
Błogosław, duszo moja, Pana, i nie zapominaj o wszystkich Jego dobrodziejstwach!
W dniach 21-23 marca nasza parafia przeżyła rekolekcje wielkopostne, których tematem przewodnim była troska o to, by żyć świętobliwie i umrzeć pobożnie. Rekolekcjom przewodniczył ks. dr Henryk Śmiarowski, kapłan Diecezji Ełckiej, który obecnie…
Święty Józefie, oto nabożnie padam przed tobą i ofiaruję ci ten cenny „płaszcz modlitwy" wraz z postanowieniem mojego wiernego i szczerego oddania. Wszystko, co będę mógł zrobić ku twojej czci podczas mego życia, zamierzam wykonać, aby ukazać całą…
Subskrybuj