W mieniony weekend odbyły się parafialne rekolekcje adwentowe. W tym roku głosił je dla nas ks. Mirosław Brzeziński.
W niedzielę 25 września 2022r. odbył się koncert Tomka Kamińskiego
Dnia 1 września o godz. 9.00 społeczność Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach zgromadziła się w kościele, by modlić się o błogosławiony na nowy rok szkolny i katechetyczny. W homilii ks.
XXIX Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2022 w Stawiskach
Dzisiejsza pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Łomży i Sanktuarium Matki Pocieszenia w Małym Płocku
W Uroczystość Bożego Ciała, jak co roku wierni parafii Stawiski licznie zgromadzili się na Mszy św. o godz. 12.00, aby uczcić obecnego pośród nas Zmartwychwstałego Pana w słowie Bożym
Tegoroczny odpust ku czci Świętego Antoniego z Padwy zbiegł się z Uroczystością Trójcy Przenajświętszej.
Dnia 24 maja, we wtorek w naszym kościele w Stawiskach gościliśmy Ks. abpa Józefa Michalika z Przemyśla. Towarzyszyli Mu zaprzyjaźnieni kapłani ks. prof. Jan Harasim, ks. inf. Karol Łapiński oraz prał. Witold Nagórski. Kapłani odprawili Msz. św.
Diecezja Łomżyńska ma trzech nowych diakonów. Święcenia odbyły się w Kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Stawiskach.
W całym Kościele obchodzimy Wielki Piątek – czas, w którym wspominamy zbawczą Mękę i Śmierć Pana Jezusa. Szczególną cześć oddajemy krzyżowi.
Msza Wieczerzy Pańskiej
Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią ulicami Stawisk ponownie wyruszyła droga krzyżowa.
W dniach 3 – 5 kwietnia 2022r. odbyły się rekolekcje wielkopostne przygotowujące wspólnotę parafialną do świąt paschalnych. Rekolekcjonistą był o. prof. Paweł Warchoł OFMConv z Warszawy.
W trzecią niedzielę Wielkiego Postu gościł w naszej parafii chór SOLI DEO działający przy Parafii Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej w Rotmance k. Gdańska. Dyrygentem, od jego powstania w 2001r. jest Waldemar Bączyk.
Trwa napaść Putinowskiej Rosji na Ukrainę. Giną niewinni ludzie bombardowane są miasta i wioski. Agresor odgraża się wojną atomową, o której nie słyszał świat. Chwila jest poważna.
Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia upłynęły, jak zawsze, w radości, że Bóg się nam narodził w maleńkiej Dziecinie. Licznie zgromadzeni na Mszach św.
Przygotowania do przeżycia świąt Bożego Narodzenia dobiegają końca.
20 listopada 2021 roku dzieci z gminy i miasta Stawiski wybrali się do kina Planet Cinema w Ełku na film Marvel Studios "Eternals".
Światowy Dzień Ubogich – w Kościele katolickim święto obchodzone w XXXIII Niedzielę Zwykłą.
Subskrybuj