Strona główna

Dnia 2 sierpnia, już po raz kolejny świątynia w Stawiskach stała się przestrzenią do wysłuchania koncertu wokalno-organowego, ku chwale Matce Bożej Anielskiej, z racji uroczystości odpustowej.
W 11. Niedzielę zwykłą w naszej parafii czciliśmy, uroczystym odpustem, św. Antoniego Padewskiego głównego patrona parafii Stawiski. Kaznodzieją był ks. kan. dr Andrzej Mikucki, dyrektor Diecezjalnej Caritas.
Dziś Boże Ciało. W Uroczystość Najdroższego Ciała i Krwi Pańskiej, składając dzisiaj ofiarę Eucharystyczną i cześć Bogu ukrytemu pod osłoną Chleba w uroczystej procesji, dziękujemy za Chleb dający życie światu.
Ograniczenie możliwości uczestnictwa we Mszy św. i korzystanie z transmisji w mediach stawia wiele parafii, i naszą również, w nietypowej i trudnej sytuacji materialnej.
W związku z trwającym stanem epidemii i ograniczeniami wprowadzonymi przez instytucje państwowe oraz przedłużającymi się zakazami gromadzenia wiernych, mając na uwadze dobro dzieci i ich rodziców, a także bezpieczeństwo, postanawiam co następuje:<
Wesoły nam dziś dzień
W związku z pandemią koronawirusa obowiązuje zakaz zgromadzeń. Stąd w Wielką Sobotę nie będzie tradycyjnego święcenia pokarmów.
W I czwartek miesiąca nie będzie Godziny Świętej. W kościele przez cały dzień zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament.

Godziny Mszy Św.

• W niedziele: 8.00, 10.00, 12.00 (Msza św. dla dzieci i młodzieży), 16.00;
  • W dni powszednie tygodnia: 7.00;
  • W święta kościelne: 8.00, 10.00, 12.00, 16.00;

W okresie Wielkiego Postu Gorzkie Żale śpiewane są po Mszy Św. o godzinie 10:00. W 1,3 oraz 5 niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale śpiewane są również na mszy dla dzieci o godzinie 12:00

Droga Krzyżowa

W każdy piątek o godz. 16:00 (dla dzieci i młodzieży) oraz o godzinie 20:00.

Nabożeństwa majowe i październikowe

Majowe: w dni powszednie: 17.00;