Strona główna

Rekolekcje wielkopostne 2018

Foto: /i/2018-rekolekcje/IMG_5034.jpg

Rekolecje prowdzaił ks. Jerzy Szymołon

Czytaj całość

Rekolekcje Wielkopostne w Szkole Podstawowej

Foto: /i/2018-rekolekcje-sp/rekolekcje001.jpg

Wielki Post to czas darowany przez Boga służący rozważaniu Męki Zbawiciela oraz nawróceniu serca. Dobrym momentem w przeżywaniu największych tajemnic naszej wiary i odnowienia relacji z Jezusem są rekolekcje. Ćwiczenia duchowe w naszych szkołach odbywały się w dniach 28.02-02.03. 2018. W tym roku prowadzili je: ks. Andrzej Surdykowski oraz siostra Marlena ze zgromadzenia sióstr Służek z Łomży. Hasło tegorocznych rekolekcji brzmiało: „Odkryć prawdziwą radość”. Uczniowie zatrzymali się pierwszego dnia nad tematem odkrywania prawdziwej radości w swoim życiu. Drugi dzień to zastanowienie się nad tym co radość zabiera. Tego dnia w sakramencie pokuty Jezus zabrał z serc dzieci oraz młodzieży to co zakłóca radość. Ostatni dzień rekolekcji to „naładowanie” prawdziwą radością. Młodzież uczestniczyła w koncercie „Wyrwanych z niewoli”, którzy z entuzjazmem dzielili się doświadczeniem radości i przeżywanej wiary. Tego dnia była okazja do dziękczynienia za pięknie spędzony czas. Msza św. zarówno w świetlicy gimnazjum oraz kościele zebrała nasze wspólne dziękczynienie Bogu. Dziękujemy Bogu oraz ewangelizatorom za obudzenie w naszych dzieciach oraz młodzieży prawdziwej radości a tą daje tylko wiara.

Czytaj całość

Półkolonie parafialne

Foto: /i/2018-polkolonie-d5/dzien5-021.jpg

W tym roku w dniach 22-26 stycznia już po raz piąty w parafii Stawiski zostały zorganizowane półkolonie parafialne w czasie ferii dla dzieci i młodzieży. Zorganizowany wypoczynek przez parafię cieszył się dużym zainteresowaniem najmłodszych parafian. Czas kilku dni przyświecało nam hasło: „Narodzeni z Ducha”. Mogliśmy we wspólnocie 100 osób, słuchać katechez o Duchu św, zintegrować się w utworzonych grupkach, wychwalać Boga przez śpiew i zabawę. Pierwszego dnia nastąpił podział na grupki, tworzyliśmy plakaty oraz skupiliśmy się nad utworzeniem charakterystycznego dla drużyny okrzyku. Dzień zakończyliśmy wspólną Mszą Świętą. Drugi dzień zaczęliśmy aktywnie sportową rozgrzewką. Następnie mogliśmy wykazać się pracą artystyczną tworząc różańce poznając również historię cudownego medalika. Na zakończenie dnia obejrzeliśmy bajkę, która wszystkich wprawiła w pozytywny nastrój. Trzeciego dnia odwiedzili nas instruktorzy tańca ze szkoły BK Step z Łomży. Dzięki nim poznaliśmy kroki tańca hip-hop oraz tańca towarzyskiego. Czwartek był dniem wyjazdu na lodowisko do Białegostoku, gdzie mogliśmy wykazać się łyżwiarskimi umiejętnościami. W drodze powrotnej zjedliśmy obiad w McDonaldzie. Ostatni dzień był dniem sportu. Każda grupka przygotowała zabawę sportową związaną z Pismem Świętym. Podsumowaniem ostatniego dnia półkolonii była wspólna dziękczynna Eucharystia. Wszystkie zabawy podobały się uczestnikom co gwarantowało świetną zabawę w dobrym humorze. Dziękujemy księżom za możliwość spędzenia cudownego czasu ferii z Panem Bogiem. Katarzyna Wykowska

Czytaj całość

Orszak Trzech Króli ulicami Stawisk

Foto: /i/orszak-2018/orszak-110.jpg

Już kolejny raz w naszej parafii odbył się Orszak Trzech Króli. Liczni zgromadzeni wierni przemaszerowali w uroczystym orszaku przez rynek w Stawiskach.

Czytaj całość
Dekoracja

Porządek Mszy św. w Boże Narodzenie

  • Wigilia 24 grudnia:

    8:00, 10:00, 12:00

  • I Dzień Świąt Bożego Narodzenia 25 grudnia:

    Pasterka 24:00, 10:00,12:00

  • II Dzień Świąt Bożego Narodzenia 25 grudnia:

    8:00, 10:00, 12:00,16:00

Wigilia uczestników Kursu Alfa

Foto: /i/2017-alfa/alfa-wigilia-49.jpg

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to czas składania sobie życzeń i łamania się opłatkiem. Wspólnota kursu „Alfa” składająca się w większości z kandydatów do sakramentu bierzmowania również zorganizowała swoją wigilię dnia 15 grudnia o godz. 18.00. Rodzice kandydatów chętnie podjęli wspólne przygotowanie do tego wydarzenia. Na stole oprócz słodkich przysmaków znalazły się tradycyjne dania wigilijne. Spotkanie rozpoczęło się adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele po czym na sali św. Fortunata animatorzy oraz uczestnicy kontynuowali swój modlitewny wieczór. Łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd, wspólne spożywanie potraw oraz przebywanie w gronie wspólnoty sprawiły niezwykły klimat spotkania. Bogu niech będą dzięki za ten piękny czas spotkania opłatkowego.

Czytaj całość

Spotkania małżeńskie - "Kawiarenki dialogowe"

Foto: /2017-kawiarenki/kawiarenki03.jpg

W dokumencie soborowym "Gaudium et spes" czytamy w punkcie 47: „Szczęście osoby i społeczności ludzkiej oraz chrześcijańskiej wiąże się ściśle z pomyślną sytuacją wspólnoty małżeńskiej i rodzinnej.

Czytaj całość

Roraty dla dzieci

Foto: /i/2017-roraty-dla-dzieci/roraty24.jpg

Adwent jest wyjątkowym czasem przeżywanym w Kościele, czasem oczekiwania i przygotowania do przeżycia Bożego Narodzenia.

Czytaj całość

Święty Mikołaj w Stawiskach

Foto: /i/2017-mikolajki/m_dsc_0334.jpg

6 grudnia to dzień, w którym i starsi i młodsi cieszą się choćby z drobnego podarunku od „Mikołaja”, Św. Mikołaja. Postać ta ma ciekawą hisotrię. Urodził się w Patras w Grecji ok. 270 r. Był jedynym dzieckiem zamożnych rodziców, uproszonym ich gorącymi modłami. Od młodości wyróżniał się nie tylko pobożnością, ale także uczuleniem na niedolę bliźnich. Po śmierci rodziców, swoim znacznym majątkiem, chętnie dzielił się z potrzebującymi.

Czytaj całość

Rekolekcje dla młodzieży

Sakrament bierzmowania to szczególny moment, w którym Duch św. udziela nam swoich darów. By właściwie je przyjąć należy przygotować się do tego wydarzenia.

Foto: /i/2017-wyjazd-mlodziezy/dsc_0269.jpg Czytaj całość

III edycja Kursu Alpha

Plakat
Dekoracja
Dekoracja