Strona główna

Ograniczenie możliwości uczestnictwa we Mszy św. i korzystanie z transmisji w mediach stawia wiele parafii, i naszą również, w nietypowej i trudnej sytuacji materialnej.
W związku z trwającym stanem epidemii i ograniczeniami wprowadzonymi przez instytucje państwowe oraz przedłużającymi się zakazami gromadzenia wiernych, mając na uwadze dobro dzieci i ich rodziców, a także bezpieczeństwo, postanawiam co następuje:<
Wesoły nam dziś dzień
W związku z pandemią koronawirusa obowiązuje zakaz zgromadzeń. Stąd w Wielką Sobotę nie będzie tradycyjnego święcenia pokarmów.
W I czwartek miesiąca nie będzie Godziny Świętej. W kościele przez cały dzień zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament.
Ze względu na stan epidemii zarządzam w całej Diecezji Łomżyńskiej ograniczenie uroczystości pogrzebowych do jednej stacji na cmentarzu (zob. Obrzędy pogrzebu, III forma pogrzebu, s. 176 - stacja tylko na cmentarzu).
Boże Ojcze Miłosierny, pełni ufności prosimy Ciebie, aby koronawirus nie siał więcej zniszczeń i aby jak najszybciej można było opanować epidemię.
W latach 1625-1629 Wilno nawiedziło kilka niezwykle groźnych epidemii, które dziesiątkowały jego mieszkańców. Ludzie masowo opuszczali miasto, pozostawiając niejednokrotnie swych bliskich bez opieki, skazując ich na samotną śmierć. Chorzy często leżeli na ulicach lub w zamkniętych domach. Ojciec Andrzej Bobola wraz z innymi kapłanami nieśli tym opuszczonym i porzuconym swą ofiarną pomoc duchową i materialną. Nie bacząc na możliwość zarażenia się, Ojciec Andrzej opiekował się chorymi i głodnymi ludźmi. Spowiadał wiernych i udzielał im sakramentów świętych, a zmarłych grzebał. Wielu duchownych oddało swe życie w czasie tych straszliwych epidemii, służąc do końca swym braciom potrzebującym pomocy.
W nawiązaniu do Apelu na temat zagrożenia epidemiologicznego, który skierowałem do Was 6 marca br., pragnę nadal prosić o modlitwę o oddalenie niebezpieczeństwa.

Godziny Mszy Św.

• W niedziele: 8.00, 10.00, 12.00 (Msza św. dla dzieci i młodzieży), 16.00;
  • W dni powszednie tygodnia: 7.00;
  • W święta kościelne: 8.00, 10.00, 12.00, 16.00;

W okresie Wielkiego Postu Gorzkie Żale śpiewane są po Mszy Św. o godzinie 10:00. W 1,3 oraz 5 niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale śpiewane są również na mszy dla dzieci o godzinie 12:00

Droga Krzyżowa

W każdy piątek o godz. 16:00 (dla dzieci i młodzieży) oraz o godzinie 20:00.

Nabożeństwa majowe i październikowe

Majowe: w dni powszednie: 17.00;