Półkolonie 2015

Półkolonie w Stawiskach 2015

Miniony rok był w naszej parafii bardzo pracowity i owocny w wydarzenia dlatego też w nowym 2015 również nie chcemy próżnować. Po raz drugi zorganizowaliśmy zimowe półkolonie dla dzieci i młodzieży. Odbyły się one w dniach 26 – 31.01.2015 r. Wszystko oczywiście pod opieką tutejszych duszpasterzy oraz katechetek. Tym razem było nas dwa razy więcej bo 80 osób. Każdy dzień przebiegał nam na modlitwie, wspólnym śpiewie, tańcu i posiłkach. To jednak nie wszystko, ponieważ nie zabrakło pracy w grupach. Codziennie dostawaliśmy inne zadania, po czym każda z grup była oceniana.

Pierwszy dzień minął pod patronatem świętych: Jana Bosko, Rity, Cecylii, Jadwigi Śląskiej i Franciszka z Asyżu. Zespoły starały się jak najlepiej przedstawić wcześniej wybranego patrona. Dzięki temu wszyscy zrozumieliśmy, że każdy z nas może kiedyś zostać takim świętym. We wtorek, tak jak w roku ubiegłym, wyruszyliśmy na lodowisko do Białegostoku. Wybrali się prawie wszyscy, nie ważny był poziom umiejętności jeżdżenia na łyżwach. Po niesamowitym wysiłku byliśmy tak głodni, że w McDonaldzie każdy znalazł coś dla siebie. Szczęśliwi, zmęczeni i najedzeni wróciliśmy do domów.

Trzeciego dnia gościliśmy ciekawych ludzi. Przyjechali do nas panowie policjanci, którzy najpierw opowiedzieli o bezpieczeństwie w czasie ferii, a potem trochę o powołaniu policjanta. Mieliśmy do panów mnóstwo pytań, nie chcieliśmy ich wypuścić, bo interesowało nas wszystko co związane jest z tą posługą. Oprócz funkcjonariuszy odwiedziła nas siostra boromeuszka z Zambrowa- siostra Jarosława. Z siostrą również mieliśmy do poruszenia wiele tematów. Środowe zadanie polegało na wyklejeniu z kolorowych papierów symbolu religijnego. Grupy poradziły sobie świetnie z zadaniem i powstały wspaniałe prace. Następnego dnia czekał nas kolejny wyjazd, tym razem do kina w Ełku. Obejrzeliśmy zabawny film animowany pt. „Królowa śniegu 2”. Po skończonym seansie udaliśmy się do katedry, która mimo swych niewielkich rozmiarów bardzo nam się spodobała. Po takim krótkim spacerze wróciliśmy do autokarów i pojechaliśmy w stronę Stawisk.

W piątek mogliśmy poczuć się niczym na scenie w teatrze. Zadaniem grup było przygotowanie scenki przedstawiającej wylosowaną przypowieść biblijną. Żaden z zespołów nie chciał odpuścić, wszystkie wystąpienia trzymały poziom godny Oscara. Mieliśmy również okazję wziąć udział w prawdziwym turnieju karaoke. Okazało się to świetną zabawą. Cały dzień był bardzo luźny i przyjemny.

Ostatniego dnia odbyła się wspólna Msza św., a po niej prezentacja wszystkich zdjęć, było przy tym mnóstwo śmiechu. Każdy uczestnik otrzymał też dyplom i różaniec by Maryja ciągle nad nami czuwała. Tak oto podsumowaliśmy nasz wspólnie spędzony w ferie czas i wróciliśmy szczęśliwi do domów. Jednak wieczorem jeszcze wróciliśmy do naszej salki i zorganizowaliśmy dyskotekę w trochę innej, ale wcale nie gorszej, wersji. Bardzo nam się podobały dni spędzone razem i chcielibyśmy więcej takich okazji.

Serdecznie dziękujemy naszemu księdzu proboszczowi Turowskiemu oraz księdzu wikariuszowi Wojciechowi Turkowi oraz za wspaniały odpoczynek i świetną zabawę. Mamy nadzieję, że za rok powtórzymy półkolonie!

Natalia Sokołowska

Galeria: dzień 1 Galeria: dzień 2 Galeria: dzień 3 Galeria: dzień 4 Galeria: dzień 5 Galeria: dzień 6