Chór

Chór Chór Chór „Gaude Mater” Chór „Gaude Mater” działa przy parafii św. Antoniego w Stawiskach od ponad 80 lat. Obecnie prowadzony jest przez Pana Adama Dariusza Krasińskiego, który jest organistą w naszej parafii. Chor „Gaude Mater” jest chórem cztero głosowym mieszanym. Skład chóru jest zróżnicowany, co stanowi o jego atrakcyjności i niepowtarzalności. W skład zespołu wchodzą osoby w różnym wieku, wykonujące różne zawody, wywodzące się z różnych środowisk i reprezentujące różny stopień muzycznego przygotowania. Wśród wykonawców znajdują się osoby zarówno profesorowie jak i osoby uczące się, osoby nastoletnie i dojrzałe, a także amatorzy. To daje możliwość wymiany cennych doświadczeń i wzajemnej motywacji. Szeroki przekrój wiekowy sprawia, ze młodsi chórzyści korzystają z wiedzy i umiejętności starszego pokolenia, a starsi mogą zapoznać się z nowinkami współczesnego świata.

Do naszego chóru uczęszcza obecnie 35 osób:

Kojro Julian

Razarenkow Zbigniew

Krasiński Paweł

Zukowski Stanisław

W obecnym składzie chór śpiewa od kilkunastu lat. Towarzyszy nam przy różnych uroczystościach. Śpiewa na mszach, uroczystościach religijnych, państwowych i kulturalnych. Wykonuje kilka dzieciąt pieśni na wszystkie okresy roku liturgicznego, oraz utwory okolicznościowe.