FATIMA – SANTIAGO DE COMPOSTELLA

Fatima

17 – 24.09.2020

1 dzień: WARSZAWA - LIZBONA - FATIMA

Zbiórka uczestników na lotnisku Warszawa Okęcie przy stanowisku Patron Travel o godz. 07.45. Wylot do Lizbony via Frankfurt o godz. 10.10. Przylot do Lizbony o godz. 15.15. Transfer z Lizbony do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu w Fatimie. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień: FATIMA – ALJUSTREL - VALINHOS

Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium – Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski VALINHOS – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski ALJUSTREL, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień: FATIMA – BATALHA – ALCOBAÇA – NAZARE

Śniadanie. Zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości BATALHA – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na światową listę UNESCO. Przejazd do ALCOBAÇA, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i jego potajemnie poślubionej małżonki Ines de Castro. Po południu wyjazd nad Atlantyk do NAZARE, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego Sanktuarium maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Odpoczynek na pięknej plaży. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień: FATIMA – TOMAR – COIMBRA

Po śniadaniu zwiedzanie imponującego rozmiarami klasztoru Templariuszy w TOMAR. Wyjazd do COIMBRY, dawnej stolicy Portugalii. Zwiedzanie Uniwersytetu (najstarszy ośrodek uniwersytecki Portugalii), Starej Katedry. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień: FATIMA – PORTO – BRAGA – SANTIAGO DE COMPOSTELLA

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Santiago de Compostella. Po drodze postój w PORTO – zwiedzanie wpisanego na Listę światowego dziedzictwa UNESCO portu. Kościół św. Franciszka. Most żelazny z XIX w. Zwiedzanie BRAGI - głównego ośrodka religijnego kraju i siedziby arcybiskupów – m.in. Ratusz, Katedra. Obiadokolacja i nocleg w Santiago de Compostella.

6 dzień: SANTIAGO DE COMPOSTELLA – FATIMA

Po śniadaniu zwiedzanie Bazyliki Świętego Jakuba Apostoła, trzeciego pod względem ważności po Jerozolimie i Rzymie miejsca pielgrzymkowego w świecie chrześcijańskim. Przejazd w kierunku Fatimy. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień: LIZBONA – FATIMA

Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie stolicy Portugali – LIZBONY: zabytkowa średniowieczna dzielnica Alfama położona na wzgórzu u stóp Zamku Św. Jerzego, z jej malowniczymi krętymi i wąskimi uliczkami - katedra Se, kościół Św. Antoniego Padewskiego, stojący w miejscu domu rodzinnego Świętego; dzielnica Belem. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień: FATIMA - WARSZAWA

Transfer na lotnisko w Lizbonie o godz. 01.00. Wylot do Warszawy via Frankfurt o godz. 05.05. Przylot do Warszawy o godz. 13.35.

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

Koszt wyjazdu:

3490 PLN oraz 100 EUR od osoby

Cena 3490 PLN zawiera: przelot samolotem z przesiadka via Frankfurt; opłaty lotniskowe; transfery autokarem; 7 noclegów w hotelach 2/3* (pokoje 2 osobowe); 6 śniadań i 7 obiadokolacji; opiekę pilota; ubezpieczenie KL i NNW i choroby przewlekłe.

Cena 100 EUR: bilety wstępu, lokalni przewodnicy i inne opłaty związane z realizacją programu

Organizator:

Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Stawiskach