Odpust św. Antoniego

Dodane przez guziec - ndz., 06/12/2022 - 16:57
Procesja

Tegoroczny odpust ku czci Świętego Antoniego z Padwy zbiegł się z Uroczystością Trójcy Przenajświętszej. Kaznodzieją dnia był ks. kan. Artur Szurawski, kanclerz Kurii Biskupiej w Łomży. Kaznodzieja odwołując się do aktualnej sytuacji na świecie, gdzie trwa wojna na Ukrainie, brak jest różnych paliw kopalnianych, to przede wszystkim brakuje nam ciągle „paliwa miłości”. Wskazał na Boga – Trójca Przenajświętsza jest źródłem prawdziwej miłości. Mówiąc o św. Antonim, naszym Patronie, wskazywał na jego wielką miłość do człowieka, jego poświęcenie się dla ludzi, by poznali Boga, prawdziwą Miłość. Przypomniał powiedzenie św. Antoniego: „Wszystkie rzeczy są niczym, wyjątkiem jest miłość Boga. One przemijają, a miłość Boga trwa na wieki”.

W poniedziałek, w liturgiczne wspomnienie św. Antoniego Padewskiego, przy jego ołtarzu odbyło się błogosławieństwo dzieci i poświęcenie chleba św. Antoniego.

odpust01.jpg odpust02.jpg odpust03.jpg odpust04.jpg odpust05.jpg odpust06.jpg odpust07.jpg odpust08.jpg odpust09.jpg odpust10.jpg odpust11.jpg odpust12.jpg odpust13.jpg odpust14.jpg odpust15.jpg odpust16.jpg odpust17.jpg