Nowy rok szkolny

Dodane przez guziec - czw., 09/01/2022 - 12:58
Rozpoczęcie roku szkolnego
Dnia 1 września o godz. 9.00 społeczność Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach zgromadziła się w kościele, by modlić się o błogosławiony na nowy rok szkolny i katechetyczny. W homilii ks. proboszcz nawiązując do słów z Ewangelii według św. Łukasza: „Wypłyń na głębię i zarzuć sieć na połów”. Zachęcał uczniów, by nie bali się wypłynąć na głębię własnych możliwości, głębię wiedzy, którą przekazuje szkoła oraz głębię mądrości, która jest ponad wszelkimi księgozbiorami, opisami naukowymi, doświadczeniami laboratoryjnymi i jest mądrością Tego, który stworzył ten świat. „Miejcie odwagę iść naprzód, rozwijać się i zarzucać sieci na połów dobra i piękna tego świata”. Do nauczycieli i rodziców zwrócił się, aby mieli odwagę stawiać mądre wymagania i ograniczenia, dla dobra dzieci. „Miejcie odwagę ograniczyć w szkole używanie telefonów komórkowych, odwagę wypuszczenia młodego człowieka z <<ciasnej klatki Facebooka>>” – apelował kaznodzieja.