Koncert muzyki sakralnej w ramach Muzycznych Dni Drozdowo - Łomża

Obraz

AVE MARIA NA PRZESTRZENI WIEKÓW to tytuł koncertu jaki miał miejsce w kościele parafialnym pw. Św. Antoniego Padewskiego w Stawiskach. To już kolejny raz w ramach międzynarodowych koncertów Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża 2 lipca o godzinie 17.00 mury naszej pofranciszkańskiej świątyni rozbrzmiały wspaniałym śpiewem i dźwiękami instrumentów muzycznych na cześć Maryi, Matki Pana. Wykonawcami byli: MAGDALENA WITCZAK– sopran, JACEK SZYMAŃSKI – tenor, DARIUSZ WÓJCIK – bas/recytacja, JAN ZUGAJ – skrzypce i KATARZYNA OLSZEWSKA – organy. W programie wybrzmiały następujące utwory maryjne wybitnych kompozytorów jak: W. A. Mozart, L. Cherubini, A. Doss, P. Tosti, P. Mascagni, J. Maklakiewicz, G. Caccini, G. Verdi, A. Adam, M. Lorenc, F. Schubert, T. Guidi, J.S. Bach / Ch. Gounod, G. Donizetti – utwory wokalne do tekstu Ave Maria. Aplauzom nie było końca. Wszyscy wyszli uradowani, uskrzydleni wielkim koncertem o wysokiej klasie prezentacji.