Spotkanie opłatkowe 2013

Opłatek

Dnia 21 grudnia 2013 roku w naszej parafii odbyło się spotkanie opłatkowe, w którym uczestniczyły dzieci ze scholi „Jutrzenka”, ministranci oraz dziewczęta ze scholi młodzieżowej. Frekwencja uczestników zaskoczyła nawet organizatorów. Niewielka sala parafialna została zastawiona ławkami, których znoszeniem zajęli się nasi pomocni ministranci. Punktualnie o godzinie 15 rozbrzmiał dźwięk pierwszej kolędy. Akompaniament tworzyli gitarzyści ze scholi młodzieżowej. Pan organista, Dariusz Krasiński, już wcześniej przygotował kartki z tekstem najpopularniejszych kolęd. Po wspólnym wykonaniu kilku utworów ksiądz diakon, Wojciech Turek, który zainicjował wspólną modlitwę po czym złożył wszystkim życzenia. Następnie każdy otrzymał opłatek i rozpoczęło się tradycyjne składanie życzeń. W sali zapanowała wyjątkowo rodzinna i świąteczna atmosfera. Gdy wszyscy wrócili już na swoje miejsca, ks. diakon zaskoczył obecnych słodką niespodzianką. Rozdał uczestnikom czekoladowe mikołaje, które bardzo ucieszyły najmłodszych. Z uśmiechem kontynuowaliśmy śpiewanie kolęd. Spotkanie zakończyło się modlitwą o godz. 16.00. Czekamy na następne takie spotkanie za rok.

Natalia Sokołowska