III Światowy Dzień Ubogich

Dodane przez guziec - wt., 11/19/2019 - 17:28
Kwesta

Biedni nie są numerami, dzięki którym możemy pochwalić się działaniami. Biedni to osoby, którym należy wyjść na spotkanie. To samotni młodzi i starsi ludzie, których trzeba zaprosić do domu, aby podzielić się posiłkiem. To kobiety, mężczyźni i dzieci, którzy czekają na przyjacielskie słowo. Biedni zbawiają nas, ponieważ pozwalają nam spotkać oblicze Chrystusa – napisał Papież Franciszek w orędziu na III Światowy Dzień Ubogich. Idąc za wezwaniem Papieża Franciszka już po raz trzeci w parafii p.w. św. Antoniego z Padwy w Stawiskach z inicjatywy księdza proboszcza ks. kan. dr Wojciecha Turowskiego i przy współpracy Szkolnego Koła Caritas, oraz wspólnot działających w parafii i osób świeckich, zostały podjęte przygotowania do obchodów światowego dnia ubogich. W piątek młodzież ze wspólnoty Ruchu Legnickiego i młodzież przygotowująca się do bierzmowania w sali św. Fortunata w plebanii rozpoczęła wypiek ciast, które razem z ciastem przyniesionym przez członków wspólnot Kościoła Domowego i wiernych zostało przekazane na kiermasz ubogich. W niedziele, po każdej Mszy świętej młodzież zbierała pieniądze do puszek od wiernych wychodzących z kościoła, a w zamian każdy darczyńca w geście wdzięczności otrzymał od wolontariuszy słodkie przekąski do kawy. Zebrane pieniądze zostano przekazane na zakup sprzętu gospodarstwa domowego dla ubogich rodzin w naszej parafii.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i wiernym za zaangażowanie się w obchody światowego dnia ubogich i prosimy Boga o obfitość łask dla naszej wspólnoty parafialnej.

Ks. Grzegorz Dębek.

dzian-ubogich-01.jpg dzian-ubogich-02.jpg dzian-ubogich-03.jpg dzian-ubogich-04.jpg dzian-ubogich-05.jpg dzian-ubogich-06.jpg dzian-ubogich-07.jpg dzian-ubogich-08.jpg dzian-ubogich-09.jpg dzian-ubogich-10.jpg dzian-ubogich-11.jpg dzian-ubogich-12.jpg dzian-ubogich-13.jpg dzian-ubogich-14.jpg dzian-ubogich-15.jpg dzian-ubogich-16.jpg dzian-ubogich-17.jpg dzian-ubogich-18.jpg dzian-ubogich-19.jpg dzian-ubogich-20.jpg dzian-ubogich-21.jpg dzian-ubogich-22.jpg dzian-ubogich-23.jpg dzian-ubogich-24.jpg dzian-ubogich-25.jpg dzian-ubogich-26.jpg dzian-ubogich-27.jpg