V Światowy Dzień Ubogich

Dodane przez guziec - ndz., 11/14/2021 - 13:58
Kwestujący

Światowy Dzień Ubogich – w Kościele katolickim święto obchodzone w XXXIII Niedzielę Zwykłą. Zostało ustanowione w listopadzie 2016 roku przez papieża Franciszka w Liście Apostolskim Misericordia et Misera, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia.

Nasza Parafia od samego początku włączyła się w to dzieło, poprzez organizowanie w tym dniu kiermaszu dla ubogich. Młodzież ze szkolnego koła Caritas istniejącego przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach wraz z opiekunami i wolontariuszami i przy współpracy grup kościoła domowego działających w naszej parafii przygotowali smaczne wypieki, które przekazane zostały ofiarodawcom zbiórki przed kościołem po każde Mszy św. Wszystkim zaangażowanym i ofiarodawcom dziękujemy za udział w akcji dobroczynnej na rzecz ubogich i życzymy obfitości Łask Bożych.

dzien-ubogiego01.jpg dzien-ubogiego02.jpg dzien-ubogiego03.jpg dzien-ubogiego04.jpg dzien-ubogiego05.jpg dzien-ubogiego06.jpg dzien-ubogiego07.jpg dzien-ubogiego08.jpg dzien-ubogiego09.jpg dzien-ubogiego10.jpg dzien-ubogiego11.jpg dzien-ubogiego12.jpg dzien-ubogiego13.jpg dzien-ubogiego14.jpg dzien-ubogiego15.jpg dzien-ubogiego16.jpg dzien-ubogiego17.jpg dzien-ubogiego18.jpg dzien-ubogiego19.jpg dzien-ubogiego20.jpg dzien-ubogiego21.jpg dzien-ubogiego22.jpg dzien-ubogiego23.jpg dzien-ubogiego24.jpg dzien-ubogiego25.jpg dzien-ubogiego26.jpg