Wizyta siostry Sabiny Gumkowskiej

Siostra

13 lipca 2014 roku nasza parafia gościła siostrę Sabinę Gumkowską z berdyczowskiego klasztoru na Ukrainie. Siostra Sabina odwiedziła Stawiski po raz drugi. Przed laty przybyła do nas, by prosić o duchowe i materialne wsparcie dla dzieła budowy domu, który mógłby służyć wszystkim katolikom – nie tylko ukraińskim – odwiedzającym klasztor i kościół w Berdyczowie.

Siostra Sabina podzieliła się z parafianami ze Stawisk swoją radością – oto budowany przez zakonnice dom otwiera swoje drzwi, by gościć przybywających pielgrzymów. Siostra Sabina wyraziła wdzięczność wszystkim ofiarodawcom, którzy w trosce o katolików na Ukrainie wsparli klasztor. Zapewniła o codziennej modlitwie zakonnic za tych, którzy potrafią dzielić się z innymi swoimi dobrami.

Na koniec siostra Sabina wyraziła nadzieję, że wśród pielgrzymów przybywających do Berdyczowa z Polski nie zabraknie także wiernych z parafii w Stawiskach.

D.H.

dsc_0015.jpg dsc_0023.jpg dsc_0024.jpg dsc_0029.jpg