"Żyć świetobliwie, umrzeć pobożnie"

Dodane przez guziec - pt., 03/26/2021 - 15:37
ks. dr Henryk Śmiarowski

W dniach 21-23 marca nasza parafia przeżyła rekolekcje wielkopostne, których tematem przewodnim była troska o to, by żyć świętobliwie i umrzeć pobożnie. Rekolekcjom przewodniczył ks. dr Henryk Śmiarowski, kapłan Diecezji Ełckiej, który obecnie przygotowuje się w Ośrodku Misyjnym w Warszawie, by wyruszyć na misje na Kubę.

Dziękujemy Rekolekcjoniście za przypomnienie nam, że należy na co dzień dbać o dobre przeżywanie dnia, by żyć w łasce Bożej. Dlatego podstawową sprawą jest pamiętać o miłości Bożej, która jest łaskawa i miłosierna, którą na serio należy praktykować. Ona rozlewa się w Kościele żywą raną Chrystusa w sakramentach św. Ważne jest robienie każdego dnia rachunku sumienia. Kaznodzieja apelował, by wrócić do praktyk częstej spowiedzi, obchodzenia I piątków miesiąca, codziennej modlitwy. Przypomniał naukę Kościoła o grzechach lekkich i ciężkich oraz naukę o odpustach, i zachęcił do zdobywania odpustów dla zbawienia własnego, ale również dla zmarłych, by spieszyć z pomocą duszom czyśćcowym. Podzielił się doświadczeniem wiary z pieszej pielgrzymki, jaką odbył idąc sam, pieszo do Rzymu, do grobu św. Jana Pawła II, w 2007r. Kaznodzieja każdego dnia wskazywał na Maryję i św. Józefa, jako wzory możliwe do naśladowania w pobożnym życiu.

Modlimy się o owoce rekolekcji i prosimy św. Józefa: „Otaczaj każdego z nas nieustanną opieką, abyśmy, za Twoim przykładem i Twoją pomocą wsparci, mogli żyć świątobliwie, umrzeć pobożnie i osiągnąć wieczną szczęśliwość w niebie”.