Półkolonie parafialne 2018

Obraz

W tym roku w dniach 22-26 stycznia już po raz piąty w parafii Stawiski zostały zorganizowane półkolonie parafialne w czasie ferii dla dzieci i młodzieży. Zorganizowany wypoczynek przez parafię cieszył się dużym zainteresowaniem najmłodszych parafian. Czas kilku dni przyświecało nam hasło: „Narodzeni z Ducha”. Mogliśmy we wspólnocie 100 osób, słuchać katechez o Duchu św, zintegrować się w utworzonych grupkach, wychwalać Boga przez śpiew i zabawę. Pierwszego dnia nastąpił podział na grupki, tworzyliśmy plakaty oraz skupiliśmy się nad utworzeniem charakterystycznego dla drużyny okrzyku. Dzień zakończyliśmy wspólną Mszą Świętą. Drugi dzień zaczęliśmy aktywnie sportową rozgrzewką. Następnie mogliśmy wykazać się pracą artystyczną tworząc różańce poznając również historię cudownego medalika. Na zakończenie dnia obejrzeliśmy bajkę, która wszystkich wprawiła w pozytywny nastrój. Trzeciego dnia odwiedzili nas instruktorzy tańca ze szkoły BK Step z Łomży. Dzięki nim poznaliśmy kroki tańca hip-hop oraz tańca towarzyskiego. Czwartek był dniem wyjazdu na lodowisko do Białegostoku, gdzie mogliśmy wykazać się łyżwiarskimi umiejętnościami. W drodze powrotnej zjedliśmy obiad w McDonaldzie. Ostatni dzień był dniem sportu. Każda grupka przygotowała zabawę sportową związaną z Pismem Świętym. Podsumowaniem ostatniego dnia półkolonii była wspólna dziękczynna Eucharystia. Wszystkie zabawy podobały się uczestnikom co gwarantowało świetną zabawę w dobrym humorze. Dziękujemy księżom za możliwość spędzenia cudownego czasu ferii z Panem Bogiem.

Katarzyna Wykowska