Półkolonie parafialne 2017

W tym roku już po raz czwarty w naszej parafii zostały zorganizowane półkolonie feryjne dla dzieci i młodzieży. W dniach 23-28 stycznia na plebanii prawie setka rozentuzjazmowanych młodych chrześcijan poprzez zabawę, śpiew i taniec chwaliła Boga, a także rozwijała w sobie wartości wynikające ze specyfiki owego miejsca. Pierwszy dzień ferii upłynął nam pod znakiem integracji. Zostaliśmy podzieleni na sześć grup oraz skierowani do naszych animatorów-opiekunów. Każda drużyna musiała wybrać sobie nazwę, wymyślić zawołanie oraz ułożyć wiersz lub piosenkę. Drugiego dnia wybraliśmy się na lodowisko do Białegostoku, gdzie część z nas nauczyła się jeździć na łyżwach, a pozostali doskonalili swoje umiejętności łyżwiarskie. W drodze powrotnej zmęczeni, ale szczęśliwi posililiśmy się w McDonaldzie. Środa była dniem gier i zabaw. Ku zdziwieniu opiekunów i animatorów, największą popularność i przychylność dzieci zdobyła gra siłowa- tzw. "Dentysta". W czwartek odbyła się kolejna edycja konkursu kulinarnego "Master Proboszcz". Każda grupa przygotowała wyrafinowane na swój sposób danie. Ponadto podczas prezentacji opowiedzieliśmy historię związana z tym jedzeniem oraz reklamę promującą naszą potrawę. Zupełnie nieoczekiwanie, wszystkie grupy zostały okrzyknięte zwycięzcami, zdobywając tę samą liczbę punktów. W piątek poznaliśmy smak rywalizacji, biorąc udział w konkurencjach sportowych. Zakończenie naszych półkolonii, które miało miejsce w sobotę, rozpoczęliśmy od mszy świętej. Następnie bawiliśmy się w rytm piosenek lednickich, tańczyliśmy poznane wcześniej tańce, a siły regenerowaliśmy jedząc przyniesione przez uczestników przysmaki. Dziękujemy księżom za możliwość spędzenia ferii z Bogiem oraz Panu Burmistrzowi za dofinansowanie tej imprezy.

Joanna Kiełczewska