Ferie z Bogiem w parafii Stawiski

Nasza parafia postanowiła podtrzymać tradycję zimowego wypoczynku dzieci z Bogiem i również tego roku zorganizować półkolonie dla dzieci i młodzieży. To już trzecie przeprowadzone u nas tego typu spotkanie, które odbyło się w dniach 25-30.01.2016 r. Bawiliśmy się pod czujnym okiem naszych duszpasterzy i katechetki - pani Doroty Dardzińskiej. Kolejny rok było nas ponad 80 dzieci i młodzieży. Jak zawsze spędzaliśmy czas na wspólnej modlitwie, śpiewie, zabawie i posiłkach. Oczywiście i tym razem pracowaliśmy w swoich grupach nad przydzielonymi zadaniami. Każdy z nas bardzo się starał, aby grupa wypadła jak najlepiej na tle innych. Pierwszy dzień przebiegał pod hasłem odkrywamy w sobie oblicze Jezusa. Pracowaliśmy w grupach nad hasłem plakatem i zawołaniem. Drugiego dnia chcieliśmy poczuć się jak w telewizji i zorganizowaliśmy swoją edycję “Niebiańskiej kuchni”. Każda drużyna przygotowała wymyślne dania. Nawet jury miało ogromny dylemat, które jest najlepsze. W końcu jednak stwierdzili, że wszyscy na swój sposób wygrali ten program. Trzeci dzień spędziliśmy na lodowisku w Białymstoku. Jeździliśmy, szkoliliśmy swoje umiejętności jazdy ale przede wszystkim świetnie się bawiliśmy. Zmęczyliśmy się niesamowicie, ale na szczęście mogliśmy sobie uzupełnić stracone kalorie w McDonaldzie. W czwartek zajęliśmy się własną interpretacją uczynków miłosierdzia. Każda grupa przygotowała plakat, scenkę i reklamę dwóch wylosowanych. Zaangażowaliśmy się i wyszły z tego niesamowite prace. Piątek był dla uczestników dniem poznania zawodów, które ratują ludzi. Najpierw przyjechała karetka z grupą ratowniczą Nadzieja z Łomży, którą wszyscy mogli obejrzeć i dowiedzieć się co do czego służy. Następnie w salce ratownicy opisali nam co robić w sytuacjach zagrażających życiu. Mogliśmy sprawdzić co wiemy na temat resuscytacji itp. a nawet widzieliśmy profesjonalne przenoszenie na noszach poszkodowanego. Kolejnym punktem była ewakuacja z pomieszczenia po usłyszeniu sygnału straży pożarnej. Obejrzeliśmy nowy wóz OSP i sprawdziliśmy jak działa wąż strażacki. Potem panowie strażacy odpowiedzieli na wszystkie nasze pytanie dotyczące ich pracy. Na zakończenie dnia odbyła się Msza Św. gdzie każdy mógł się zaangażować chociażby poprzez wspólny śpiew. Ostatniego dnia naszych półkolonii wybraliśmy się do kina w Ełku na film 3D “Odlotowa przygoda”. Film był bardzo ciekawy i każdy bawił się świetnie. Wyjazd był krótki, jednak wszystkim się podobał.
Wieczorem odbyła się dyskoteka karnawałowa. Dużo osób przebrało się w różne kostiumy i bawiliśmy się do godz. 19.00. Śpiewaliśmy karaoke, tańczyliśmy, śmialiśmy się i niesamowicie przyjemnie spędziliśmy wspólnie ostatnie chwile na półkoloniach. Jesteśmy wdzięczni księdzu proboszczowi, Wojciechowi Turowskiemu, za możliwość zorganizowania trzecich półkolonii. Dziękujemy również ks. Wojciechowi Turkowi, że poprowadził te spotkanie po raz kolejny. Mamy szczerą nadzieję, iż w kolejnym roku to powtórzymy.

Natalia Sokołowska