Pielgrzymka ministrantów

Obraz

Dzień 8 października to wyczekiwany czas dla ministrantów z naszej parafii. Otóż tego dnia ministranci ze Stawisk oraz Grabowa uczestniczyli w pielgrzymce do sanktuarium w św. Lipce. Chcieliśmy naszą pielgrzymką rozpocząć z Maryją oraz zawierzyć Jej kolejny rok posługi Liturgicznej Służby Ołtarza. Zanim rozpoczęliśmy wspólną eucharystię, wysłuchaliśmy pięknego koncertu organowego. Po przeżytej Mszy św. mogliśmy poznać historię bazyliki dzięki gościnności ojców jezuitów. Po wizycie w sanktuarium udaliśmy się do Ełku by tam cieszyć się przebywaniem ze sobą zatrzymując się w kinie na bajce, która szczególnie dla najmłodszych ministrantów była ciekawym punktem programu. Ostatni przystanek to Grajewo- parafia pw. Trójcy św. gdzie wraz ze wspólnotą Ruchu Lednickiego na czele z ks. Łukaszem spędziliśmy czas w radości. Wspólna modlitwa, posiłek, śpiew, tańce lednickie sprawiły, że nikomu się nie chciało wracać do Stawisk. Dziękujemy za spędzony czas z Bogiem i ze sobą. Oby kolejny rok posługi przy ołtarzu był dla nas owocny.

Patryk Wolanowski