Parafia w w Stawiskach organizuje wyjazd do Ziemi Świętej. W dniach 22-29.09.2019

Dodane przez guziec - czw., 02/28/2019 - 12:56
Photo by Sander Crombach on Unsplash

1 DZIEŃ: WARSZAWA

Spotkanie w Warszawie na lotnisku Okęcie przy stanowisku PATRON TRAVEL. Wylot do Tel Awiwu.

2 DZIEŃ: TEL AWIW - JEROZOLIMA – BETLEJEM – AIN KAREM

Lądowanie w Tel Awiwie o godz. 03:00. Przejazd do hotelu w Betlejem. Śniadanie. Odpoczynek. Zwiedzanie Betlejem: Bazylika Narodzenia Pańskiego, Bazylika św. Katarzyny i Grota św. Hieronima, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Przejazd do Ain Karem: kościół Nawiedzenia NMP i św. Jana Chrzciciela. Yad Vashem, Menora i Kneset (z zewnątrz) – współczesny parlament izraelski. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: CEZAREA NADMORSKA – GÓRA KARMEL – NAZARET– KANA GALILEJSKA

Śniadanie. Przejazd do Cezarei – rzymskiej stolicy Palestyny z Nowego Testamentu: miasto krzyżowców, słynny rzymski akwedukt oraz amfiteatr. Wizyta na Górze Karmel: Grota Eliasza oraz Kościół Najświętszej Pani Karmelu. Góra Tabor. Przejazd do Nazaretu: Bazylika Zwiastowania, Grota Zwiastowania, kościół św. Józefa. Kana Galilejska – odnowienie przysięgi małżeńskiej. Przejazd do hotelu w Galilei. Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ: JEZIORO GALILEJSKIE – KAFARNAUM – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABGHA

– JORDAN

Śniadanie. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Przejazd do Kafarnaum – Miasta Jezusa i na Górę Błogosławieństw. Wizyta w Tabgha: Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu św. Piotra. Rzeka Jordan – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 DZIEŃ: GÓRA TABOR – JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN

Śniadanie. Góra Tabor. Przejazd wzdłuż Doliny Jordanu. Postój w Jerychu pod Górą Kuszenia i przy sykomorze Zacheusza. Qumran. Postój nad Morzem Martwym. Przejazd przez Pustynię Judzką do Betlejem. Obiadokolacja. Nocleg.

6 DZIEŃ: JEROZOLIMA

Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie: kościół św. Anny, konwent Ecce Homo, Droga Krzyżowa (Via Dolorosa), Bazylika Grobu Bożego, Kalwaria. Przejście na Górę Syjon: Opactwo Zaśnięcia NMP, Wieczernik. Ściana Płaczu. Obiadokolacja. Nocleg.

7 DZIEŃ: JEROZOLIMA – BETANIA

Śniadanie. Panorama Jerozolimy i widok na wzgórze świątynne. Góra Oliwna: miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster, Dominus Flevit, Ogród Oliwny, Bazylika Agonii, symboliczny „grób” Maryi. Kościół św. Piotra In Gallicantu. Wizyta w Betanii. Obiadokolacja. Nocleg.

8 DZIEŃ: TEL AWIW – WARSZAWA

Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Tel Awiwie. Wylot do Polski.

PROGRAM RAMOWY.

KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA i GODZINY LOTÓW MOGĄ ULEC ZMIANIE.

Zapisy w Parafii oraz kontakt nr tel. 796 668 996

Organizatorem wycieczki jest Travel Biuro Podróży