Strona główna

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /var/www/stawiski.pl/parafia.stawiski.pl/modules/views/views.module on line 879.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /var/www/stawiski.pl/parafia.stawiski.pl/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /var/www/stawiski.pl/parafia.stawiski.pl/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /var/www/stawiski.pl/parafia.stawiski.pl/modules/views/handlers/views_handler_filter_boolean_operator.inc on line 149.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /var/www/stawiski.pl/parafia.stawiski.pl/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 25.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /var/www/stawiski.pl/parafia.stawiski.pl/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /var/www/stawiski.pl/parafia.stawiski.pl/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.

Witamy na naszej parafialnej stronie

Boże Ciało

Dzień Dziecka

1 czerwca był dniem pełnym radości w naszej parafii. Tego dnia nasze modlitwy kierowaliśmy do Boga za nasze dzieci i młodzież. Lecz na modlitwie się nie skończyło. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Stawiskach oraz nasza parafia zaprosiły dzieci i młodzież by przeżywać wspólnie ich święto na boisko szkolne „Orlik”. Nie zabrakło wspólnej zabawy oraz pysznych posiłków. Najważniejszym punktem spotkania w radości był już „III Międzyparafialny Turniej Piłki Nożnej Ministrantów”. W zawodach uczestniczyli ministranci z parafii: Jedwabne, Grabowo, Piątnica oraz nasi ministranci. Rywalizacja była zacięta ale bezpieczna i o 19 zakończyliśmy nasze rozgrywki oraz świętowanie Dnia Dziecka w naszej parafii.

Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych

Dzień 22 maja dla uczniów klas trzecich był szczególny. Tego dnia dzieci z naszej parafii, które po raz pierwszy w tym roku przyjęły komunię św. wyruszyły wraz z katechetami i swymi wychowawcami na pielgrzymkę dziękczynną do Matki Bożej Studzieniczańskiej. Grupa pielgrzymów ruszyła najpierw do Augustowa by statkiem przepłynąć do Studzienicznej. W sakntuarium „na wyspie” przeżyliśmy wspólną mszę św. Po mszy św. czekało na nas ognisko, które przygotował proboszcz Ks. Arkadiusz Pietuszewski. Po wspólnym posiłku w drodze powrotnej grupa mogła skosztować pysznych lodów w Augustowie.

Bogu niech będą dzięki za dar komunii św. oraz za wspólną pielgrzymkę dziękczynną. Niech Matka Boża ze Studzienicznej, której zawierzyliśmy nasze dzieci pierwszokomunijne uprasza dla nich łask i niech prowadzi ich zawsze w stronę Jezusa.

Obchody 100 rocznicy objawień fatimskich

fatima01.jpg fatima02.jpg fatima03.jpg fatima04.jpg fatima05.jpg fatima06.jpg <

Wprowadzenie relikwii św. Siostry Faustyny Kowalskiej

relikwie02.jpg

W 17. rocznicę kanonizacji św. Faustyny i w 3. rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II w naszej parafii dokonało się wprowadzenie relikwii św. Faustyny. Relikwie te zostały sporządzone z kości Świętej, zaopatrzone czerwoną nitką i pieczęciami zakonu Sióstr MB Miłosierdzia, umieszczone w specjalnej kapsule. Do relikwii dołączono stosowny dokument, sporządzony na tę okoliczność, potwierdzający ich autentyczność. Uroczystości przewodniczył ks. infułat Jan Sołowianiuk z Łomży. W homilii mówca zwrócił uwagę na współczesne „zawiedzenia się” człowieka, który nie cieszy się życiem lecz ma głowę spuszczoną w dół, jak uczniowie z Emaus. „To Jezus daje radość, z Nim spotykamy się podczas czytania Pisma św. i na Łamaniu Chleba”. Ks. Jan przypomniał życiorys św.

W promieniach Bożego Miłosierdzia

krakow09.jpg

Dnia 27 kwietnia, w czwartek po porannej mszy św., o godz. 8.00 wyruszyła autokarowa pielgrzymka ze Stawisk do Krakowa Łagiewnik, po relikwie św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Grupa pielgrzymów wynosiła 47 osób. Pierwszym punktem programu był grób bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie oraz odwiedzenie muzeum Jemu poświęcone. Następnie odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach k. Częstochowy. Tam Matka Boża cieszy się sławą Uzdrowicielki chorych. Na nocleg zajechaliśmy do gościnnych sióstr Sercanek przy św. Barbarze w Częstochowie. Obecność na Jasnej Górze i Apel Jasnogórski przypomniał nam, że to tu bije serce chrześcijańskiego narodu. Wszyscy byliśmy urzeknięci piękniejącą z roku, na rok Jasną Górą. Na drugi dzień, w piątek rano wyruszyliśmy do Łagiewnik, gdzie o godz.

Wielki Czartek

Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna się w Kościele Triduum Paschalne. Wieczorne nabożeństwo zgromadziło przy ołtarzu kapłanów i licznie zgromadzonych parafian. Mszy koncelebrowanej przewodniczył ks. Wojciech Turowski, proboszcz parafii wraz z ks. kan. Franciszkiem Lesieckim i ks. Wojciechem Turkiem, wikariuszem. Podczas homilii, ks. proboszcz zwrócił uwagę, aby z odwagą ducha wkroczyć w misteria tych trzech dni. Powiedział, że wszystko w liturgii jest znakiem miłosierdzia Boga. Znakiem miłości, łaskawości, życzliwości, niczym nie zasłużonego daru dla nas od Miłosiernego Boga. W Wieczerniku Jezus zaskoczył uczniów trzema wymownymi znakami, które później nadadzą sens misji Kościoła w świecie. Tymi znakami są: chleb i wino – Ciało i Krew Pańska, obmycie nóg apostołom – znak służby w miłości, komunia z Piotrem i Judaszem i pozostałymi apostołami – łaska miłosierdzia i grzech człowieka. W tym roku celebrans obmył nogi 12. ojcom rodzin.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Rezurekcją o godz. 6.00 rano przy grobie Pana Jezusa ks. Wojciech Turek obwieścił: „Chrystus prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja. Jemu chwała i panowanie przez wszystkie wieki. Alleluja”. Następnie odbyła się procesja, w której wzięli udział: sztandary, proporce, feretrony, służba liturgiczna, chór, strażacy i licznie przybyli wierni. W homilii ks. Wojciech zachęcił do odwagi wyznawaniu wiary w Zmartwychwstałego i głoszenia jej w swoim życiu. Podał przykład Ewy Chodakowskiej trenerki sportowej, która na twitterze w Wielki Piątek zamieściła tekst świadczący o jej wierze i miłości do Chrystusa, za który otrzymała sporo hejtów. „Prawdy nie trzeba bronić, ona sama się obroni. Prawdę trzeba głosić” – tymi słowami zakończył homilię. Na zakończenie mszy, ks. proboszcz przeczytał życzenia Ks.

Wielka Sobota

W tym dniu Kościół trwa w milczeniu i zadumie nad tym, że Jezus jest złożony w grobie. Nie odprawia się mszy św. Dopiero późnym wieczorem zgromadzeni wierni na Wigilii Paschalnej uczestniczyli w obrzędzie poświęcenia ognia, uroczystym wniesieniu Paschału symbolizującego Chrystusa Zmartwychwstałego. Wysłuchali dziewięciu czytań, które były skrótem całej Biblii ukazującej nam wielką miłość Boga do człowieka, historii Boga, który ze swoim zbawczym planem wkroczył w historię ludzi. W homilii ks. proboszcz Wojciech Turowski zwrócił uwagę, że dzisiejsze liturgia jest pełna symbolicznych znaków miłosierdzia Bożego, wobec których Kościół staje z wdzięcznością, uwielbieniem, wiarą i miłością. „Że istniejemy, to wielkie miłosierdzie Boga. A zbawienie nas przez Pana Jezusa, to niewymowne dzieło miłosierdzia Pana”. Homilista zwrócił uwagę, że miłosierdziem Boga jest wypowiedziane do ludzi słowo Boże i spisane a odczytywane każdego dnia w Kościele.

Wielki Piątek

Nabożeństwem Drogi Krzyżowej rozpoczęły się w naszej parafii modlitwy w Wielki Piątek – Adoracja Krzyża. Ołtarz główny jest obnażony, bez obrusów, kwiatów i świec. Po odprawieniu ostatniej w tym roku drogi krzyżowej, ks. Wojciech Turek w szatach liturgicznych koloru czerwonego wszedł w ciszy w towarzystwie asysty liturgicznej i padł twarzą przed ołtarzem. Ten wymowny znak jest wyrazem ludzkiej bezradności wobec zdarzeń, które za chwile będą celebrowane – sąd Jezusa, skazanie na ubiczowanie i dźwiganie krzyża, a następnie ukrzyżowanie Bożego Syna. W tym dniu odczytuje się Mękę Pana Jezusa Chrystusa według św. Jana. W homilii ks. Wojciech zwrócił uwagę na krzyż Chrystusa, który nadaje sens naszym cierpieniom fizycznym i duchowym, wszelkim kłopotom i utrapieniom życiowym. Zachęcał do ucałowania w dniu dzisiejszym krzyża z miłością, przytulenia go do własnego serca, by poczuć Bożą miłości. „Dziś będziemy adorować krzyż, który w wojnę był przestrzelony.

Subskrybuje zawartość