Strona główna

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /var/www/stawiski.pl/parafia.stawiski.pl/modules/views/views.module on line 879.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /var/www/stawiski.pl/parafia.stawiski.pl/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /var/www/stawiski.pl/parafia.stawiski.pl/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /var/www/stawiski.pl/parafia.stawiski.pl/modules/views/handlers/views_handler_filter_boolean_operator.inc on line 149.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /var/www/stawiski.pl/parafia.stawiski.pl/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 25.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /var/www/stawiski.pl/parafia.stawiski.pl/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /var/www/stawiski.pl/parafia.stawiski.pl/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.

Witamy na naszej parafialnej stronie

Półkolonie z Panem Bogiem

W odpowiedzi na duże zainteresowanie wypoczynkiem z Bogiem wśród naszych dzieci i młodzieży, postanowiliśmy zorganizować w dniach 21-26 sierpnia wakacyjne półkolonie parafialne. Tym razem ponad 40-osobowa grupa młodych chrześcijan gromadziła się na sali św. Fortunata pod hasłem: "Czy można żyć inaczej? Powołania do służby Panu". Tydzień rozpoczęliśmy od wykonania zadania w grupach- nagrania krótkiego filmiku pt. "Historia osoby powołanej". Drugiego dnia każdej z grup został przydzielony jeden zakon. Uczestnicy przygotowali oryginalne i atrakcyjne prezentacje. Dzięki temu bliżej poznaliśmy historię, założycieli, działalność i cechy charakterystyczne dominikanów, franciszkanów, benedyktynów oraz Misjonarek Bożego Miłosierdzia. Środowe spotkanie przybrało inną formę. Chcąc promować zdrowy styl życia, wybraliśmy się na rajd rowerowy do Jurca Szlacheckiego, gdzie dołączyły do nas dzieci i młodzież z Jedwabnego.

Apel grupy Białej

W dniach 1-13 sierpnia o godz. 21.00 grupa 90 pielgrzymów duchowych naszej parafii włączała się w modlitwę Apelu Jasnogórskiego: Jestem, Pamiętam i Czuwam. Patronem grupy był Wielki Papież św. Jan Paweł II. Grupa Biała, Pielgrzymów Duchowych już po raz trzeci towarzyszyła modlitwą i wsparciem duchowym naszej Pieszej Pielgrzymce Łomżyńskiej na Jasną Górę. To właśnie osoby, które ze względu brak urlopu i ci, którym stan zdrowia nie pozwala na podjęcie tak dużego wysiłku fizycznego tworzyły w naszej świątyni każdego wieczoru tę niezwykłą atmosferę modlitwy, wspólnoty i radości. Myślą i sercem przenosiliśmy się do naszych pielgrzymów, którzy zdążali w trudzie na Jasną Górę. Bogu niech będą dzięki za ten piękny duchowy czas w naszej parafii.

Pielgrzym duchowy

Galeria zdjęć z wyjazdu do Zakopanego

Koncert muzyki sakralnej w ramach Muzycznych Dni Drozdowo - Łomża

AVE MARIA NA PRZESTRZENI WIEKÓW to tytuł koncertu jaki miał miejsce w kościele parafialnym pw. Św. Antoniego Padewskiego w Stawiskach. To już kolejny raz w ramach międzynarodowych koncertów Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża 2 lipca o godzinie 17.00 mury naszej pofranciszkańskiej świątyni rozbrzmiały wspaniałym śpiewem i dźwiękami instrumentów muzycznych na cześć Maryi, Matki Pana. Wykonawcami byli: MAGDALENA WITCZAK– sopran, JACEK SZYMAŃSKI – tenor, DARIUSZ WÓJCIK – bas/recytacja, JAN ZUGAJ – skrzypce i KATARZYNA OLSZEWSKA – organy. W programie wybrzmiały następujące utwory maryjne wybitnych kompozytorów jak: W. A. Mozart, L. Cherubini, A. Doss, P. Tosti, P. Mascagni, J. Maklakiewicz, G. Caccini, G. Verdi, A. Adam, M. Lorenc, F. Schubert, T. Guidi, J.S. Bach / Ch. Gounod, G. Donizetti – utwory wokalne do tekstu Ave Maria. Aplauzom nie było końca. Wszyscy wyszli uradowani, uskrzydleni wielkim koncertem o wysokiej klasie prezentacji.

Msza św. na zakończenie roku szkolnego

Boże Ciało

Foto: /i/2017-boze-cialo/bc-112.jpg

Dzień 15 czerwca br. był słoneczny, pachniał piwoniami i innymi wonnymi kwiatami w naszych ogrodach, a przede wszystkim pachniał Bogiem, bo to dzień Bożego Ciała. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej jak co roku zgromadziła rzesze ludzi chcących oddać hołd Bogu, który do końca nas umiłował i pozostał w tajemnicy Eucharystii. Kaznodzieja, ks. Wojciech Turek wzywał do miłości Pana Jezusa w Eucharystii, gdyż jest to największy skarb człowieka i całego Kościoła. Tradycyjnie odbyła się procesja do czterech ołtarzy wystawienia z piękną oprawą liturgiczną oraz równie pięknym śpiewem chóru parafialnego.

Dzień Dziecka

1 czerwca był dniem pełnym radości w naszej parafii. Tego dnia nasze modlitwy kierowaliśmy do Boga za nasze dzieci i młodzież. Lecz na modlitwie się nie skończyło. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Stawiskach oraz nasza parafia zaprosiły dzieci i młodzież by przeżywać wspólnie ich święto na boisko szkolne „Orlik”. Nie zabrakło wspólnej zabawy oraz pysznych posiłków. Najważniejszym punktem spotkania w radości był już „III Międzyparafialny Turniej Piłki Nożnej Ministrantów”. W zawodach uczestniczyli ministranci z parafii: Jedwabne, Grabowo, Piątnica oraz nasi ministranci. Rywalizacja była zacięta ale bezpieczna i o 19 zakończyliśmy nasze rozgrywki oraz świętowanie Dnia Dziecka w naszej parafii.

Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych

Dzień 22 maja dla uczniów klas trzecich był szczególny. Tego dnia dzieci z naszej parafii, które po raz pierwszy w tym roku przyjęły komunię św. wyruszyły wraz z katechetami i swymi wychowawcami na pielgrzymkę dziękczynną do Matki Bożej Studzieniczańskiej. Grupa pielgrzymów ruszyła najpierw do Augustowa by statkiem przepłynąć do Studzienicznej. W sakntuarium „na wyspie” przeżyliśmy wspólną mszę św. Po mszy św. czekało na nas ognisko, które przygotował proboszcz Ks. Arkadiusz Pietuszewski. Po wspólnym posiłku w drodze powrotnej grupa mogła skosztować pysznych lodów w Augustowie.

Bogu niech będą dzięki za dar komunii św. oraz za wspólną pielgrzymkę dziękczynną. Niech Matka Boża ze Studzienicznej, której zawierzyliśmy nasze dzieci pierwszokomunijne uprasza dla nich łask i niech prowadzi ich zawsze w stronę Jezusa.

Obchody 100 rocznicy objawień fatimskich

W sobotę 13 maja 2017r. minęło 100. lat objawień fatimskich. Nasza parafia przez cały rok przygotowywała się do tego dnia. Każdego 13. dnia miesiąca gromadziliśmy się w kościele na sprawowaniu nabożeństwa fatimskiego z czytaniem Pisma świętego, konferencją i różańcem z rozważaniami, po którym następowała procesja z figurką Matki Bożej Fatimskiej. Tak było do dnia 13 maja, w którym to dniu przez 12 godzin trwaliśmy na nieustannym różańcu przed Maryją, prosząc o wstawiennictwo u Bożego Syna, o ducha pokuty, by nasza parafia i cały świat przyjął wezwania Matki Bożej do pokuty za grzechy i modlitwy różańcowej. O godzinie 20.00 została odprawiona uroczysta Msza św. z homilią, w której ks. proboszcz zwrócił uwagę na miłosierny aspekt objawień fatimskich. „Już samo posłanie Matki Bożej na ziemie jest wymownym znakiem miłości miłosiernej Boga Stwórcy” - stwierdził kaznodzieja.

Wprowadzenie relikwii św. Siostry Faustyny Kowalskiej

relikwie02.jpg

W 17. rocznicę kanonizacji św. Faustyny i w 3. rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II w naszej parafii dokonało się wprowadzenie relikwii św. Faustyny. Relikwie te zostały sporządzone z kości Świętej, zaopatrzone czerwoną nitką i pieczęciami zakonu Sióstr MB Miłosierdzia, umieszczone w specjalnej kapsule. Do relikwii dołączono stosowny dokument, sporządzony na tę okoliczność, potwierdzający ich autentyczność. Uroczystości przewodniczył ks. infułat Jan Sołowianiuk z Łomży. W homilii mówca zwrócił uwagę na współczesne „zawiedzenia się” człowieka, który nie cieszy się życiem lecz ma głowę spuszczoną w dół, jak uczniowie z Emaus. „To Jezus daje radość, z Nim spotykamy się podczas czytania Pisma św. i na Łamaniu Chleba”. Ks. Jan przypomniał życiorys św.

Subskrybuje zawartość