Strona główna

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /var/www/stawiski.pl/parafia.stawiski.pl/modules/views/views.module on line 879.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /var/www/stawiski.pl/parafia.stawiski.pl/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /var/www/stawiski.pl/parafia.stawiski.pl/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /var/www/stawiski.pl/parafia.stawiski.pl/modules/views/handlers/views_handler_filter_boolean_operator.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /var/www/stawiski.pl/parafia.stawiski.pl/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /var/www/stawiski.pl/parafia.stawiski.pl/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /var/www/stawiski.pl/parafia.stawiski.pl/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 0.

Witamy na naszej parafialnej stronie

Święty Mikołaj w Stawiskach

6 grudnia to dzień, w którym i starsi i młodsi cieszą się choćby z drobnego podarunku od „Mikołaja”, Św. Mikołaja. Postać ta ma ciekawą hisotrię. Urodził się w Patras w Grecji ok. 270 r. Był jedynym dzieckiem zamożnych rodziców, uproszonym ich gorącymi modłami. Od młodości wyróżniał się nie tylko pobożnością, ale także uczuleniem na niedolę bliźnich. Po śmierci rodziców, swoim znacznym majątkiem, chętnie dzielił się z potrzebującymi. Tak np. ułatwił zamążpójście trzem córkom zubożałego szlachcica, podrzucając im skrycie pieniądze. O tym wydarzeniu wspomina Dante w swoim eposie. Wybrany na biskupa miasta Miry (obecnie Demre) podbił sobie serca wiernych nie tylko gorliwością pasterską, ale także troskliwością o ich potrzeby materialne. Cuda, które czynił, przysparzały mu większej jeszcze chwały. Kiedy cesarz Konstantyn I Wielki skazał trzech młodzieńców Miry na karę śmierci za jakieś wykroczenie, nieproporcjonalne do aż tak surowego wyroku, św.

Rekolekcje dla młodzieży

Sakrament bierzmowania to szczególny moment, w którym Duch św. udziela nam swoich darów. By właściwie je przyjąć należy przygotować się do tego wydarzenia. W naszej parafii młodzież klas 2-3 gimnazjum przygotowuje się do sakramentu bierzmowania poprzez uczestnictwo w kursie ewangelizacyjnym Alpha. Podczas serii kilkunastu spotkań młodzież kształtuje swoje serca słuchając konferencji, podejmując wspólny śpiew oraz dzieląc się Słowem Bożym w grupkach dzielenia. W dniach 17-18 listopada, spotkanie odbyło się poza parafią. Młodzież uczestniczyła w „Weekendzie Alpha”. Gościnna społeczność szkoły w Grabowie na czele z Panem dyrektorem Zbigniewem Rogowskim, przyjęła nas w progi swej placówki. Wspólna modlitwa, spowiedź, śpiew, taniec sprawiły, że było wiele radości, odkrywania obecności Jezusa we wspólnocie. Bogu niech będą dzięki za ten czas oraz jego owoce.

Bal Wszystkich Świętych - Galeria

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

20171102_122811.jpg 20171102_130240.jpg 20171102_130712.jpg 20171102_132049.jpg

Wszystkich Świętych

Półkolonie z Panem Bogiem

W odpowiedzi na duże zainteresowanie wypoczynkiem z Bogiem wśród naszych dzieci i młodzieży, postanowiliśmy zorganizować w dniach 21-26 sierpnia wakacyjne półkolonie parafialne. Tym razem ponad 40-osobowa grupa młodych chrześcijan gromadziła się na sali św. Fortunata pod hasłem: "Czy można żyć inaczej? Powołania do służby Panu". Tydzień rozpoczęliśmy od wykonania zadania w grupach- nagrania krótkiego filmiku pt. "Historia osoby powołanej". Drugiego dnia każdej z grup został przydzielony jeden zakon. Uczestnicy przygotowali oryginalne i atrakcyjne prezentacje. Dzięki temu bliżej poznaliśmy historię, założycieli, działalność i cechy charakterystyczne dominikanów, franciszkanów, benedyktynów oraz Misjonarek Bożego Miłosierdzia. Środowe spotkanie przybrało inną formę. Chcąc promować zdrowy styl życia, wybraliśmy się na rajd rowerowy do Jurca Szlacheckiego, gdzie dołączyły do nas dzieci i młodzież z Jedwabnego.

Apel grupy Białej

W dniach 1-13 sierpnia o godz. 21.00 grupa 90 pielgrzymów duchowych naszej parafii włączała się w modlitwę Apelu Jasnogórskiego: Jestem, Pamiętam i Czuwam. Patronem grupy był Wielki Papież św. Jan Paweł II. Grupa Biała, Pielgrzymów Duchowych już po raz trzeci towarzyszyła modlitwą i wsparciem duchowym naszej Pieszej Pielgrzymce Łomżyńskiej na Jasną Górę. To właśnie osoby, które ze względu brak urlopu i ci, którym stan zdrowia nie pozwala na podjęcie tak dużego wysiłku fizycznego tworzyły w naszej świątyni każdego wieczoru tę niezwykłą atmosferę modlitwy, wspólnoty i radości. Myślą i sercem przenosiliśmy się do naszych pielgrzymów, którzy zdążali w trudzie na Jasną Górę. Bogu niech będą dzięki za ten piękny duchowy czas w naszej parafii.

Pielgrzym duchowy

Galeria zdjęć z wyjazdu do Zakopanego

Koncert muzyki sakralnej w ramach Muzycznych Dni Drozdowo - Łomża

AVE MARIA NA PRZESTRZENI WIEKÓW to tytuł koncertu jaki miał miejsce w kościele parafialnym pw. Św. Antoniego Padewskiego w Stawiskach. To już kolejny raz w ramach międzynarodowych koncertów Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża 2 lipca o godzinie 17.00 mury naszej pofranciszkańskiej świątyni rozbrzmiały wspaniałym śpiewem i dźwiękami instrumentów muzycznych na cześć Maryi, Matki Pana. Wykonawcami byli: MAGDALENA WITCZAK– sopran, JACEK SZYMAŃSKI – tenor, DARIUSZ WÓJCIK – bas/recytacja, JAN ZUGAJ – skrzypce i KATARZYNA OLSZEWSKA – organy. W programie wybrzmiały następujące utwory maryjne wybitnych kompozytorów jak: W. A. Mozart, L. Cherubini, A. Doss, P. Tosti, P. Mascagni, J. Maklakiewicz, G. Caccini, G. Verdi, A. Adam, M. Lorenc, F. Schubert, T. Guidi, J.S. Bach / Ch. Gounod, G. Donizetti – utwory wokalne do tekstu Ave Maria. Aplauzom nie było końca. Wszyscy wyszli uradowani, uskrzydleni wielkim koncertem o wysokiej klasie prezentacji.

Subskrybuje zawartość