Strona główna

• strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /var/www/stawiski.pl/parafia.stawiski.pl/modules/views/views.module on line 879.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /var/www/stawiski.pl/parafia.stawiski.pl/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /var/www/stawiski.pl/parafia.stawiski.pl/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /var/www/stawiski.pl/parafia.stawiski.pl/modules/views/handlers/views_handler_filter_boolean_operator.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /var/www/stawiski.pl/parafia.stawiski.pl/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /var/www/stawiski.pl/parafia.stawiski.pl/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /var/www/stawiski.pl/parafia.stawiski.pl/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 0.

Witamy na naszej parafialnej stronie

Półkolonie parafialne. Dzień 5.

Półkolonie parafialne. Dzień 4.

Półkolonie parafialne. Dzień 3.

Półkolonie parafialne. Dzień 2.

Półkolonie parafialne. Dzień 1.

Orszak 3 Króli ulicami Stawisk

Już kolejny raz w naszej parafii odbył się Orszak Trzech Króli. Liczni zgromadzeni wierni przemaszerowali w uroczystym orszaku przez rynek w Stawiskach. Uroczystość Objawienia Pańskiego rozpoczęła się mszą świętą o godz. 12 w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Stawiskach. Stąd po mszy wyruszył barwny korowód. Nie zabrakło oczywiście trzech mędrców. Za nimi podążały dzieci i dorośli. Po drodze śpiewano kolędy oraz zatrzymywano się, by podziwiać scenki teatralne przygotowane przez młodzież. Wielu mieszkańców Stawisk maszerowało w kolorowych papierowych koronach, które rozdawane były jeszcze przed rozpoczęciem orszaku. Po zakończonych uroczystościach czekało na wszystkich coś dla ciała. Przed kościołem strażacy rozdawali ciepłą herbatę oraz grochówkę przygotowaną przez kuchnię naszego przedszkola.

Wigilia uczestników Kursu Alfa

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to czas składania sobie życzeń i łamania się opłatkiem. Wspólnota kursu „Alfa” składająca się w większości z kandydatów do sakramentu bierzmowania również zorganizowała swoją wigilię dnia 15 grudnia o godz. 18.00. Rodzice kandydatów chętnie podjęli wspólne przygotowanie do tego wydarzenia. Na stole oprócz słodkich przysmaków znalazły się tradycyjne dania wigilijne. Spotkanie rozpoczęło się adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele po czym na sali św. Fortunata animatorzy oraz uczestnicy kontynuowali swój modlitewny wieczór. Łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd, wspólne spożywanie potraw oraz przebywanie w gronie wspólnoty sprawiły niezwykły klimat spotkania. Bogu niech będą dzięki za ten piękny czas spotkania opłatkowego.

Spotkania małżeńskie - kawiarenki

W dokumencie soborowym "Gaudium et spes" czytamy w punkcie 47: „Szczęście osoby i społeczności ludzkiej oraz chrześcijańskiej wiąże się ściśle z pomyślną sytuacją wspólnoty małżeńskiej i rodzinnej. Dlatego też chrześcijanie wraz ze wszystkimi, którzy tę wspólnotę wysoko cenią, szczerze się radują z dzisiejszego wzrostu różnego rodzaju pomocy sprzyjających owej wspólnocie miłości i pielęgnowaniu jej w życiu, ciesząc się, że małżonkowie i rodziny doznają wsparcia w ich szczytnym zadaniu. Ponadto chrześcijanie spodziewają się cenniejszych dobrodziejstw stąd wynikających i sami pragną je powiększać”. W myśl dokumentu w Kościele powszechnym jest wiele wspólnot i miejsc, które sprzyjają rozwojowi małżeństwa i rodziny. Służą one, by jeszcze bardziej przeżywać piękno powołania małżeńskiego. W naszej parafii działające dwa kręgi Kościoła Domowego 11 grudnia przeżywały niezwykłe spotkanie – „kawiarenki dialogowe”.

Roraty dla dzieci

Adwent jest wyjątkowym czasem przeżywanym w Kościele, czasem oczekiwania i przygotowania do przeżycia Bożego Narodzenia. Chrystus, który narodził się w Betlejem jest przedstawiany jako światło wschodzącego słońca, przychodzi jako ten, który może wyciągnąć człowieka z ciemności - kojarzonej z trwaniem w ciemności grzechu. W tym roku po raz kolejny dzieci oraz młodzież naszej parafii chciały przeżyć tę tajemnicę oczekiwania w szczególny sposób dlatego gromadziły się w środy i piątki adwentu na tej wyjątkowej modlitwie - Mszy św. roratniej. Dzieci uczestniczyły w katechezie parafialnej, której temat związany był z wydarzeniami z życia Jezusa i Matki Bożej. Niech to przygotowanie serc na Święta Bożego Narodzenia sprawi, że Jezus znajdzie w nich miejsce.

Subskrybuje zawartość