Żyć ofiarnie, dla innych, jak Maryja Wniebowzięta

Dodane przez guziec - pt., 08/20/2021 - 16:16
Medale

Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwana Matki Boskiej Zielnej zgromadziła w kościele rolników, sadowników, ogrodników na dziękczynieniu za plony. Wierni do kościoła przynieśli bukiety zbóż, ziół i kwiatów. Kaznodzieją dnia był misjonarz z Wenezueli, ks. Tadeusz Popiołek. W komentowanym słowie Bożym zwrócił uwagę, na miłość chrześcijan na całym świecie do Matki Bożej, mimo, że jest na różne sposoby przedstawiana, malowana, rzeźbiona, to jednak jest to Boża Matka i nasza zarazem. Kaznodzieja wezwał do wiary w Boga przez Maryję. „Jeśli bezpośrednia droga do Boga jest za trudna, to powierzajmy się Maryi, niech Ona prowadzi do Jezusa”. Ks. Tadeusz nawiązał do swojej 24-letniej misji w Wenezueli. „Jest to nie łatwa posługa w trudnych warunkach, bogatym w surowce naturalne a zarazem bardzo biednym kraju, jednak szalenie wciągająca i ciekawa”. Opowiedział o żywieniu codziennym 200 ludzi. Zanim jest dla nich kapłanem, to wpierw jest konwojentem, kucharzem, kelnerem a dopiero potem księdzem, który się z nimi modli do Boga. Zauważył, że w Europie, w Polsce również, dawne pokolenie żyło dla rodziny, dla dzieci, dorabiając się, poświęcając czas, pracę – jak Maryja dla Jezusa będąc Matką, jak dziś jest dla Kościoła stale Matką. Współczesne młode pokolenie dziś – przyznał ze smutkiem – żyje dla siebie, bo już wszystko ma, albo wiele ma. Myślą tylko o sobie. Są zapatrzeni w siebie. I dodał, to nie jest postawa maryjna. Kończąc ks. Tadeusz zachęcił do życia ofiarną miłością w rodzinie, w naszym społeczeństwie.

Dzień 15 sierpnia, to również Święto Wojska Polskiego, to 101 rocznica Cudu nad Wisłą. Na Mszy św. o godz. 12. miała miejsce niecodzienna uroczystość, mianowicie sześcioro rodziców odebrało Medale za Zasługi dla Obronności Kraju. Medal ten wręcza się w celu okazania wysokiego uznania rodzicom, którzy wychowali wiele dzieci na wzorowych i ofiarnych żołnierzy. Nagrodzeni to: Łosiewska Teresa i Łosiewski Jerzy oraz Zajkowska Krystyna z Budy Stawiskie, Kalicka Halina z Budy Poryckie, Skrodzka Alfreda ze Skrody Małej, Kordowska Stefania ze Stawisk. Udekorowania dokonał pan ppłk mgr inż. Tomasz Żyłka z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Łomży w obecności pani Iwony Niedźwieckiej, zastępcy burmistrz Stawisk.

medale01.jpg medale02.jpg medale03.jpg medale04.jpg medale05.jpg medale06.jpg medale07.jpg medale08.jpg medale09.jpg medale10.jpg medale11.jpg medale12.jpg medale13.jpg medale14.jpg medale15.jpg medale16.jpg medale17.jpg medale18.jpg medale19.jpg medale20.jpg medale21.jpg medale22.jpg medale23.jpg medale24.jpg medale25.jpg medale26.jpg medale27.jpg